Достапни линкови

Палестинка родена во Бугарија за состојбата во Газа и евакуацијата до Софија


Палестинка родена во Бугарија за состојбата во Газа и евакуацијата до Софија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Првата мисла на Самар Шинино, во нејзиниот дом во Газа, на 7 октомври, кога почна конфликтот, беше да го тргне своето дете од прозорецот. Таа, со семејството, преку Египет, успеа да стигне во Бугарија, каде што е родена. Раскажува за состојбата во Газа и за патешествието при евакуацијата.

Категории

XS
SM
MD
LG