Достапни линкови

Пакистанката за која моторот значи пат кон независност


Пакистанката за која моторот значи пат кон независност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Во некои пакистански провинции, постојат постојани пречки за еднаквоста на жените и девојчињата, од вклучување во образованието до брачни права. За Хума Хашмат, студентка на Универзитетот во Пешавар, стремежот за поголема автономија започнува со возење на нејзиниот мотор, нетрадиционална активност за жени која полека добива на сила.

Категории

XS
SM
MD
LG