Достапни линкови

Овации во Кан за филмскиот режисер кој избега од Иран


Овации во Кан за филмскиот режисер кој избега од Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Иранскиот филмски режисер Мохамед Расулоф доби специјална награда од жирито и 12-минутни овации откако неговиот нов филм беше прикажан на Канскиот филмски фестивал. Расулоф зборуваше за РСЕ на фестивалот за тоа како избегал од Иран, пеш преку тајна планинска рута, само неколку недели претходно за да избегне осумгодишна затворска казна.

Категории

XS
SM
MD
LG