Достапни линкови

Операција Барбароса: Нацистичката инвазија врз СССР пред 80 години

Нацистичка Германија ја предводеше досега најголемата копнена инвазивна сила во нападот на Советскиот сојуз во 1941 година, по што започна брутален конфликт во кој загинаа милиони луѓе.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG