Достапни линкови

„One Stop Shop“ на граничниот премин Табановце – Прешево


„One Stop Shop“ на граничниот премин Табановце – Прешево
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Новиот концепт „One Stop Shop“ на граничниот премин Табановце – Прешево денеска го промовираа македонскиот и српскиот премиер, Зоран Заев и Ана Брнабиќ. Тој треба да придонесе за зголемување на регионална економска соработка. Според нив, токму регионалната соработка е најважна за економски просперитет на двете држави.

Категории

XS
SM
MD
LG