Достапни линкови

Од осуденици, па руски платеници, до бранители на Украина


Од осуденици, па руски платеници, до бранители на Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Двајца руски затвореници, Владислав и Михаил, им се придружија на платеничките групи кога им беше дадена шанса да се борат во Украина наместо да ја отслужат казната. По борбите во услови кои се чинеше дека ветуваат сигурна смрт, и двајцата им се предадоа на украинските сили -- потоа се вратија во битка како дел од руски доброволци, паравоена единица која се бори за Украина, против Русија.

Категории

XS
SM
MD
LG