Достапни линкови

Обраќањето на Лавров на пленарката на ОБСЕ бојкотирано од дел од делегациите


Обраќањето на Лавров на пленарката на ОБСЕ бојкотирано од дел од делегациите
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Дел од делегациите станаа од нивните места во салата „Борис Трајковски“ кога преседавачот на ОБСЕ, министерот Бујар Османи, го најави говорот на шефот на руската дипломатија, Сергеј Лавров.

Категории

XS
SM
MD
LG