Достапни линкови

Oпозицијата мора да биде конструктивна


Oпозицијата мора да биде конструктивна
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Законот за јавно обвинителство да се донесе во скоро време, а во тоа да се вклучи и опозицијата беа дел од главните пораки кои ги упати американскиот дипломат Филип Рикер. Премиерот, пак, рече дека се подготвени за последниот заеднички исчекор со опозицијата- носењето на Законот за ЈО.

Категории

XS
SM
MD
LG