Достапни линкови

Турканици пред основното училиште во Чашка


Турканици пред основното училиште во Чашка
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Жители на Чашка повторно протестираат пред основното училиште против воведувањето на паралелка на албански јазик. Второто полугодие во тоа уччилиште не е почнато. Полицијата не успева да им обезбеди влез на наставниците во училиштето.

Категории

XS
SM
MD
LG