Достапни линкови

Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Тбилиси


Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Тбилиси
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Денеска, 13 мај, имаше нови судири во главниот град на Грузија, Тбилиси, при што полицијата, наводно, уапсила 20 демонстранти. Десетици илјади протестираат неколку недели против предлог-законот за „странски агенти“ што го предложи владејачката партија „Грузиски сон“, за кој опозициските групи велат дека ќе ги намали граѓанските слободи.

Категории

XS
SM
MD
LG