Достапни линкови

Нов ред за новите пасоши


Нов ред за новите пасоши
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Закажувањето за фотографирање, фотографирањето и подигањето на новите пасоши, се чини дека е подобрено, но сеуште има проблеми. Го посетивме пунктот на МВР во Македонската телевизија, каде што има подобрување, но граѓаните и натаму тешко ги добиваат новите пасоши. Од неодамна, за личните документи, им помага и Народниот правобранител.

Категории

XS
SM
MD
LG