Достапни линкови

Низ пеколот со украинска бригада

Дел од „мртва шума“ и подеднакво безживотното село Андријивка лежат на патот кон Бахмут контролиран од Русија, што доби огромно симболично значење во контраофанзивата на Украина. Асошиетед прес помина две недели во бригадата за одблиску да го погледне животот во борба.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG