Достапни линкови

Николоски - Ако се оди на одвоени избори, претседателските може да не успеат


Николоски - Ако се оди на одвоени избори, претседателските може да не успеат
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:08 0:00

Власта не понуди контра аргумент зошто е подобро, пред се од економски и практичен аспект, да има два изборни циклуси, а не да има еден споен изборен циклус, вели пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Тој вели дека ако претседателските и парламентарните избори се одржат одвоено, државта ќе биде „замрзната“ седум месеци, а според него постои ризик претседателските избори да не успеат и да треба да се повторат.

Категории

XS
SM
MD
LG