Достапни линкови

Хрватска, Словенија, БиХ, Србија: Сумирање на штетите од невремето

Шест лица загинаа, а стотици се повредени во невремето што во средата вечерта на 19 јули ги зафати Словенија, Хрватска, БиХ и Србија. Четири лица загинаа во Хрватска и по едно во БиХ и Словенија. Состојбата во Хрватска се стабилизира, а до крајот на неделата се предвидуваат грмежи и силна бура.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG