Достапни линкови

Небиу: Ни третина од имотот на Мијалков не е продадена, облеката на Боки 13 оди на продажба


Небиу: Ни третина од имотот на Мијалков не е продадена, облеката на Боки 13 оди на продажба
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:56 0:00

Ниту една третина нема продадено од имотот на господинот Сашо Мијалков, но наскоро ќе бидат ставени на аукција дваесет и нешто недвижни имоти, најави директорот на Агенцијата за конфискуван имот Дритон Небиу. Додава дека проценката на конфискуваната облека на осудениот Бојан Јовановски познат како Боки 13 изнесува околу 650 илјади евра.

Категории

XS
SM
MD
LG