Достапни линкови

Не се сите задоволни од зголемувањето на платите во јавниот сектор


Не се сите задоволни од зголемувањето на платите во јавниот сектор
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Договорот за повисоки плати во јавниот сектор ги подели синдикатите,некои, меѓу кои и образование, се незадоволни од процентот за кој ќе се зголемат платите. Секторите кои протестираа бараа за 30 отсто повисоки плати, а добија 10 проценти. Дел од нив со незадоволството ќе продолжат од септември.

Категории

XS
SM
MD
LG