Достапни линкови

Ураганот Сенди

Над десетина загинати, рекордни поплави и милиони луѓе кои останаа без струја, се првичните последици од ураганот Сенди кој во текот на изминатата ноќ го погоди источниот брег на Соединетите држави.
Покажи повеќе

XS
SM
MD
LG