Достапни линкови

Лидерите на НАТО на самит во Вашингтон со поглед на војната во Украина и политиката на САД


Лидерите на НАТО на самит во Вашингтон со поглед на војната во Украина и политиката на САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Самит на НАТО во Вашингтон, кога Алијансата одбележува 75 години од нејзиното основање. Дописничката на РСЕ Зориана Степаненко јавува дека војната во Украина е на врвот на агендата, но многу сојузници се фокусирани и на претстојните претседателски избори во САД и нивните импликации за иднината на НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG