Достапни линкови

Што ќе биде во фокусот на самитот на НАТО во Вашингтон?


Што ќе биде во фокусот на самитот на НАТО во Вашингтон?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Лидерите на НАТО ќе се сретнат во Вашингтон од 9 до 11 јули. Војната во Украина повторно ќе доминира во дискусиите поради притисокот на организацијата да испрати повеќе оружје и да преземе поформална улога во помагањето на Украина. Но, изборите во Франција и потенцијалното враќање на власт на Доналд Трамп, исто така, ќе бидат во мислите на делегатите.

Категории

XS
SM
MD
LG