Достапни линкови

Бајден: Украина ќе добие нови системи за противвоздушна одбрана


Бајден: Украина ќе добие нови системи за противвоздушна одбрана
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Лидерите на НАТО се собраа на 9 јули во Мелон Хол во Вашингтон за да ја прослават 75 годишнината од Алијансата, основана на истото место. Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека НАТО е подготвен да одговори на сите предизвици, вклучувајќи ја и руската војна против Украина и најави нова донација на систем за противвоздушна одбрана за Киев.

Категории

XS
SM
MD
LG