Достапни линкови

НАТО: Патот на Украина кон Алијансaта е незапирлив


НАТО: Патот на Украина кон Алијансaта е незапирлив
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Лидерите на НАТО на состанокот во Вашингтон ја обновија поддршката за Украина и рекоа дека борбените авиони, ветени за Киев ќе летаат над земјата „ова лето“. Во заедничката декларација, сојузниците изјавија дека патот на Украина кон пристапување во алијансата е „неповратен“, но тие допрва треба да одредат временска рамка за пристапување.

Категории

XS
SM
MD
LG