Достапни линкови

Најопасната и најемотивна железничка линија во Украина


Најопасната и најемотивна железничка линија во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Возот сообраќа од Киев до Краматорск, последната станица пред линијата на фронтот во источна Украина. Вагоните се полни со војници кои се враќаат од отсуство, кои ги разменуваат последните бакнежи со семејството. Емотивното збогување доаѓа кога руската инвазија во целосен обем влегува во втора година. Кондуктерите се надеваат на мир и велат дека сите се „исцрпени од оваа војна“.

Категории

XS
SM
MD
LG