Достапни линкови

Етнички Ерменци го напуштаат Нагорно Карабах, во Ереван протести

Егзодусот на Ерменците од Нагорно Карабах, отцепениот регион од Азербејџан, по офанзивата на Баку во регионот, предизвика политичка криза во Ерменија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG