Достапни линкови

На руско семејство му се заканува депортација од Србија


На руско семејство му се заканува депортација од Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Семејството Терек се преселило во Србија од Русија во 2019 година, барајќи подобар живот. Најдоа работа, платија даноци и велат дека никогаш не правеле проблеми. Но, сега Србија им се заканува дека ќе ги депортира. Официјални лица одбиваат да објаснат зошто семејството било означено како „неприфатлив безбедносен ризик“.

Категории

XS
SM
MD
LG