Достапни линкови

На педали до врвот на Охос дел Саладо - највисокиот вулкан во светот


На педали до врвот на Охос дел Саладо - највисокиот вулкан во светот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Никола Нешкоски од Скопје со велосипед го освои Охос дел Саладо - највисокиот активен вулкан во светот, со што се приклучи на група од само десет поединци кои успеале да направт ваков подвиг. Илија Деревјов беше дел од експедицијата на Андите. Искачувањето бара истрајност, издржливост и силна страст за авантура.

Категории

XS
SM
MD
LG