Достапни линкови

На кои стадиони се игра ЕП во фудбал 2024


На кои стадиони се игра ЕП во фудбал 2024
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Со натпреварот меѓу домаќинот, Германија и селекцијата на Шкотска, започнува Европското првенство во фудбал. Еден месец ќе се борат 24 репрезентации, на вкупно 51 натпревари, на десет стадиони.

Категории

XS
SM
MD
LG