Достапни линкови

Напаѓачи отворија оган во концертна сала близу Москва, десетици мртви и ранети


Напаѓачи отворија оган во концертна сала близу Москва, десетици мртви и ранети
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Руските власти објавија дека најмалку 40 луѓе биле убиени, а над 100 ранети кога вооружени лица пукале кон толпата во музичката сала Крокус во Москва доцна на 22 март. Бројот на жртвите и бројот на напаѓачите не се потврдени. Видеата постирани на социјалните мрежи покажуваат сцени на паника додека луѓето бегаат од истрелите, а оган и чад се креваа од концертната сала. (UGC, Ројтерс)

Категории

XS
SM
MD
LG