Достапни линкови

Што знаеме за осомничените напаѓачи во Москва?


Што знаеме за осомничените напаѓачи во Москва?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

РСЕ контактираше со роднините во Таџикистан и ги прегледуваше сметките на социјалните мрежи на некои од осумте мажи кои сега се обвинети за пукањето во Москва, во кое беа убиени најмалку 139 луѓе во градската концертната сала Крокус.

Категории

XS
SM
MD
LG