Достапни линкови

Мис на Јапонија, родена во Украина, се соочува со критики


Мис на Јапонија, родена во Украина, се соочува со критики
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Каролина Шино, натурализирана државјанка на Јапонија, која е родена во Украина, предизвика дебата откако ја освои титулата Мис Јапонија 2024, на 22 јануари. Шино, која живее во Нагоја од својата 5-та година и течно зборува јапонски, вели дека се обидела да ги предизвика општоприфатените ставови за тоа кој се смета за Јапонец. Натпреварите за убавина не треба да се однесуваат на изгледот, тврди Шино, туку на „срцето“.

Категории

XS
SM
MD
LG