Достапни линкови

Меморијален марш за жртвите во Сребреница


Меморијален марш за жртвите во Сребреница
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Секоја година Суљо Цакановик пешачи 100 километри во знак на сеќавање на жртвите од Сребреница. Тој го преживеал геноцидот, а сега ја поминува истата патека по која се движела колоната која бегала од босанските српски сили.

Категории

XS
SM
MD
LG