Достапни линкови

Меџити: Во ДУИ е тенка линијата меѓу политичка партија и подземје


Меџити: Во ДУИ е тенка линијата меѓу политичка партија и подземје
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:49 0:00

„Една од причините зошто излегов од ДУИ е бидејќи забегаа во некои работи. Се работи за казино бизнисот и брзите кредити кои по случајност или не лиценците ги добиваат луѓе од ДУИ преку Министерство за финансии, вели во интервју за РСЕ претседателот на Демократско движење, Изет Меџити.

Категории

XS
SM
MD
LG