Достапни линкови

Малезиски авион се урна во Украина

Малезиски патнички авион се урна во источниот дел на Украина каде што се водат борби меѓу украинските сили и проруските сепаратисти. Во Боингот 777 имало околу 300 патници и членови на екипажот.

Категории

XS
SM
MD
LG