Достапни линкови

„Македонско село“ под клуч, без стопани, без посетители


„Македонско село“ под клуч, без стопани, без посетители
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Трансформацијата на „Македонско село“ во Горно Нерези, Скопско, кое се најавуваше да биде во служба на развој на стартап и ИТ компаниите, сепак, нема да се случи. Стои заклучено, а неговата изградба чинеше 6,5 милиони евра.

Категории

XS
SM
MD
LG