Достапни линкови

Со солзавец против мигрантите на македонско-грчката граница


Со солзавец против мигрантите на македонско-грчката граница
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Македонската полиција употреби солзавец за да ги растера стотиците мигранти и бегалци кои насилно тргнаа кон границата од грчка страна, обидувајќи се да ја урнат оградата, јавува Ројтерс. Фрустрациите кај мигрантите еруптираа по воведувањето ограничувања за проток на мигранти низ Балканот. (Reuters)

Категории

XS
SM
MD
LG