Достапни линкови

ЛГБТИ сигурна куќа - засолниште од општеството што не прифаќа различности


ЛГБТИ сигурна куќа - засолниште од општеството што не прифаќа различности
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:24 0:00

По повеќе од седум години од отворањето и три променети локации, ЛГБТИ „Сигурната куќа“ освен за нејзините корисници, за прв пат ја отвори вратата и за новинарска екипа меѓу жртвите на семејно и секаков друг вид на насилство. Локацијата е тајна за надворешниот свет поради безбедносни причини.

Категории

XS
SM
MD
LG