Достапни линкови

Лавров доаѓа на ОБСЕ, а не во посета на Македонија


Лавров доаѓа на ОБСЕ, а не во посета на Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација не доаѓа во Северна Македонија, не доаѓа во Скопје, не доаѓа во национално својство. Тој доаѓа во ОБСЕ, каде што тие се земји-учеснички, изјави во интервју за Слободна Европа министерот за надворешни работи Бујар Османи воочи министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје

Категории

XS
SM
MD
LG