Достапни линкови

Лавров: Тие веќе создадоа европска политичка заедница без Русија и Белорусија


Лавров: Тие веќе создадоа европска политичка заедница без Русија и Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров се обрати на Министерскиот состанок на ОБСЕ во Скопје. Во својот 15-минутен говор, Лавров ги напаѓаше западните земји, Европската унија и НАТО. Пред да го започне говорот, од салата излегоа делегации на неколку држави, како Украина, Чешка и други.

Категории

XS
SM
MD
LG