Достапни линкови

Кримски ресторан ѝ пркоси на руската амбасада во Полска


Кримски ресторан ѝ пркоси на руската амбасада во Полска
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Во страв за својот живот, Ернест Сулејманов избегал од Крим набргу откако руските сили го зазедоа полуостровот од Украина во 2014 година. Сега тој води ресторан во Варшава, Полска, директно спроти Руската амбасада. „Тоа е како шлаканица“, вели тој, „Крим не е нивен“.

Категории

XS
SM
MD
LG