Достапни линкови

Косовската полиција покажа што запленила по нападот во Бањска


Косовската полиција покажа што запленила по нападот во Бањска
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Косовската полиција во Јужна Митровица го претстави оружјето, возилата и опремата запленети во селото Бањска на северот на Косово, еден ден по нападот на вооружени лица во кој загина еден полицаец. Косовскиот министер за внатрешни работи го обвини Милан Радоичиќ, потпретседател на Српската листа, за нападот на 24 септември. Ниту Српска листа, најголемата партија на Србите на Косово, ниту Србија не ги коментираа овие обвинувања на косовските власти

Категории

XS
SM
MD
LG