Достапни линкови

Конфузија со измените на Законот за игри на среќа


Конфузија со измените на Законот за игри на среќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Измените на законот за игри на среќа, првиот пат беше усвоен во Парламентот, но, претседателот Стево Пендаровски не го потпиша. На новот гласање, вчера на 13.03.2024, доби само 51 глас, но спикерот објави дека е донесен, а и на сајтот на Парламентот стоеше дека е донесен. Собраниските служи денеска, во меѓувреме, соопштија дека не се исполнети условите за Законот да биде усвоен и оти со тоа завршува процедурата по тој Закон.

Категории

XS
SM
MD
LG