Достапни линкови

Касами: Обвинителството на Јовески успеа да ги прикрие сите траги на криминал во државата


Касами: Обвинителството на Јовески успеа да ги прикрие сите траги на криминал во државата
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:47 0:00

Тоа што интерпелацијата за јавниот обвинител Љубомир Јовевски сѐ уште не е ставена во собранисика процесура е резултат на вешта игра и тактизирање од претседателот Талат Џафери, тврди Биљал Касами од движењето БЕСА. Очекува судска завршница за пожарот во модуларната болница и казна и одговорност за вистинските сторители.

Категории

XS
SM
MD
LG