Достапни линкови

Како е да се оди на училиште во украинските територии, окупирани од Русија?


Како е да се оди на училиште во украинските територии, окупирани од Русија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Се појавија застрашувачки извештаи за училишниот живот на децата во деловите на Украина окупирани од Русија, каде што украинските учебници беа запалени и заменети со нови делумно напишани од советник на рускиот претседател Владимир Путин.

Категории

XS
SM
MD
LG