Достапни линкови

Како дипломатијата на „Денот Д“ ја обликуваше геополитиката

Франција е домаќин на светските лидери, вклучително и украинскиот претседател Володимир Зеленски, за да ја одбележи 80-годишнината од истоварувањето на „Денот Д“ во Нормандија. Русија не е поканета на комеморациите на 6 јуни поради нејзината тековна војна во Украина.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG