Достапни линкови

„Прајд“ во Белград: Законот за истополови бракови е „под клуч“ во Владата

Парадата на гордоста на која ЛГБТ+ заедницата бара да ги оствари своите права во Србија, започна во центарот на Белград.

Учесниците се прошетаа низ централните улици на Белград.

Организаторите пред Владата најавија дека Законот за истополови бракови е „под клуч“ во таа институција. Ова е едно од главните барања на ЛГБТИ+ заедницата во Србија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG