Достапни линкови

Израелските сили во копнена офанзива во Газа


Израелските сили во копнена офанзива во Газа
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Видео на израелската војска, објавено денеска (2-ри ноември), покажува дејствија на израелски војници во Појасот Газа против милитантите на Хамас. Продолжува и бомбардирањето на делови од Газа.

Категории

XS
SM
MD
LG