Достапни линкови

Трошановски - Партиите не се откажуваат од државни пари и коли за избори


Трошановски - Партиите не се откажуваат од државни пари и коли за избори
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:31 0:00

Партиите не го менуваат Изборниот законик, бидејќи околу 2,7 милиони евра се одлеваат во интернет портали кои се ново формирани и коишто немаат сопственици, ниту уредувачка политика, вели претседателот на Институтот за демократија „Социетас цивилис“ во неделното интервју за РСЕ. Тој додава дека само 400 од над 1.500 институции ги пријавиле своите службени возила.

Категории

XS
SM
MD
LG