Достапни линкови

Ископи на суровини без контрола


Ископи на суровини без контрола
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Не се почитуваат регулативите за животната средина при ископи на суровини од помали размери, како песок во реки, а државата прави Стратегија со која планира масовно отворање на големи проекти како рудници, алармира граѓанската организација „Еко-свест.“

Категории

XS
SM
MD
LG