Достапни линкови

Симовски: Се плашам дека бројот на иселени е многу поголем


Симовски: Се плашам дека бројот на иселени е многу поголем
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:47 0:00

Директорот на ДЗС, Апостол Симовски во интервју за РСЕ вели дека се сомнева дека бројот на иселени луѓе од државата е многу поголем од оној кој беше објавен во ревизорски извештај. Државата нема точен податок за причините и стратегија. Мерката „трето дете“ вели нема да го зголеми наталитетот.

Категории

XS
SM
MD
LG