Достапни линкови

Исчезната во Сирија: Приказна за една Таџикистанка


Исчезната во Сирија: Приказна за една Таџикистанка
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Последните познати зборови на Ситора, Таџикистанка чиј сопруг се приклучил на милитантите на Исламската држава (ИД) во Сирија, гислушнала нејзината мајка пред 6 години. Подоцна слушнала дека Ситора е мртва, но не верува. Додека се држи до надежта дека нејзината ќерка е сè уште жива, таа исто така е очајна да ги најде внуките.

Категории

XS
SM
MD
LG