Достапни линкови

Иранки протестираат со танцување против апсењето на славен пејач


Иранки протестираат со танцување против апсењето на славен пејач
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

Жени во Иран објавуваат видеа со танцување за да го поддржат истакнатиот ирански поп пејач Мехди Јарахи. Тој беше уапсен на 28 август по објавувањето на „нелегална“ песна во која се повикуваат жените да ги тргнат задолжителните шамии.

Категории

XS
SM
MD
LG